Ponad 62 tysiące pasażerów Emirates wyruszy już jutro z Dubaju na wakacje

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates Dubaj 3W związku z rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym linie Emirates spodziewają się w najbliższy weekend większej niż zwykle liczby pasażerów podróżujących w ramach ich siatki połączeń.

Ponad 62 tys. pasażerów Emirates wyleci dziś (piątek, 26 czerwca) z Dubaju. Według prognoz wzmożony ruch pasażerski będzie utrzymywał się w dniach od 25 do 28 czerwca.

Linie Emirates radzą podróżnym, aby w tym czasie stawiali się na lotnisku przynajmniej trzy godziny przed odlotem i uwzględnili możliwe utrudnienia w ruchu drogowym. Pasażerowie mogą zgłosić się do odprawy już na sześć godzin przed planowym wylotem. Ponadto linie Emirates wyznaczyły ostatnio specjalne strefy dla rodzin, które składają się z 10 stanowisk odprawy na Terminalu 3, dostosowanych do potrzeb podróżujących z dziećmi.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Wszystkie przyloty i odloty Emirates odbywają się z ekskluzywnego Terminalu 3 zlokalizowanego na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju. Na jego terenie znajduje się rozległa strefa zakupów bezcłowych o powierzchni handlowej wynoszącej ponad 11 000 m2. Ponadto pasażerowie przewoźnika mają do dyspozycji m.in. dwa ogrody Zen Gardens, które tworzą strefę spokoju z dala od zgiełku lotniska. Dla pasażerów klasy pierwszej i biznes przygotowano także specjalne poczekalnie, w których mogą oni m.in. odświeżyć się w prywatnych spa z prysznicem czy też odprężyć się przy lampce szampana.

Przewoźnik zachęca również podróżnych do skorzystania z odprawy online lub z samoobsługowych punktów odprawy biletowej i bagażowej. Osoby korzystające z odprawy online powinny zgłosić się do odprawy bagażowej przynajmniej na 90 minut przed odlotem. Posiadacze elektronicznej karty pokładowej, którzy mają przy sobie jedynie bagaż podręczny, mogą od razu udać się do stanowiska kontroli paszportowej i kontroli bezpieczeństwa.

(Informacja prasowa)