Przewoźnicy odwołują loty do Izraela

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

DAL_JFK_TLVZe względu na wczorajszy atak rakietowy w Tel Awiwie przewoźnicy odwołują swoje na tamtejsze lotnisko. W dniu wczorajszym nie odbył się lot naszego narodowego przewoźnika i nie wiadomo czy odbędzie się on dzisiaj. Samolot amerykańskich linii lotniczych Delta Airlines został przekierowany do Paryża.

W dniu dzisiejszym nie odbędą się loty do Izraela Wizz Air z Warszawy i Katowic.

Bilety lotnicze w promocji „Szalona Środa” kupicie na tripsta.pl.

“W związku z wytycznymi Federalnego Urzędu Lotnictwa USA (FAA) wydanymi dla amerykańskich linii lotniczych, Wizz Air podjął decyzję o zawieszeniu połączeń realizowanych do lotniska Tel Aviv Ben Gurion aż do środy 23 lipca. Z uwagą śledzimy aktualną sytuację w Izraelu, a o  wszelkich zmianach i decyzjach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco” – powiedział Daniel De Carvalho, Rzecznik Prasowy Wizz Air.

Holenderski KLM i francuski Air France również zapowiedziały odwołanie swoich lotów. Samoloty Grupy Lufthansa, czyli Lufthnasa, Germanwings oraz Swiss Airlines również nie polecą do Tel Awiwu.

Tanich noclegów szukacie na Otel.com oraz hotels.com.

Przewoźnicy z USA – Delta Air Lines i United Airlines zawiesiły bezterminowo połączenie między USA, a Izraelem, natomiast US Airways odwołały dzisiejszy lot i czekają na rozwój wydarzeń. Do dzisiejszego wieczora odwołane loty ma także Alitalia.

Wszystko to spowodowane jest atakiem rakietowym Hamasu w bezpośredniej bliskości lotniska im. Ben Guriona w Tel Awiwie. terytorium Izraela

Aktualizacja

23.07.2014, 14:19

Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają loty do Izraela do poniedziałku 28 lipca włącznie. Uruchomiono specjalną procedurę zmiany biletów lub wzrotu kosztów – szczegóły p0d numerami telefonów 801 703 703 (w Polsce) lub +48 22 577 99 52 (za granicą).

23.07.2014 16:47

Na kolejne 24 godziny Lufthansa Group podjęła decyzję o dalszym wstrzymaniu połączeń do i z portu Ben Gurion we czwartek, 24 lipca 2014. Obejmuje to wszystkie połączenia realizowane przez linie Lufthansa Group: Lufthansa, Germanwings, Swiss, Austrian oraz Brussels Airlines. W letnim rozkładzie linie Lufthansa Group przewidywały 20 planowych lotów z Frankfurtu, Kolonii, Monachium, Zurychu, Wiednia i Brukseli do Tel Awiwu w dniu jutrzejszym. Połączenia te  zostały anulowane.

24.07.2014 20:27

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały przed chwilą o wznowieniu lotów do Tel Awiwu. Zaplanowany na dzisiejszą noc (godz. 22.55) rejs dojdzie do skutku. Jednocześnie wciąż jest możliwość odwołania lub zmiany biletu. Natomiast linie lotnicze z Lufthansa Group, czyli Lufthansa, Germanwings, Swiss, Austrian i Brussels Airlines podjęły decyzję o zawieszeniu operacji do i z portu lotniczego Ben Gurion w dniu dzisiejszym oraz jutrzejszym, w piątek 25 lipca 2014, zgodnie z zaleceniami Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (AESA). Tanie linie lotnicze Wizz Air realizujące połączenia do Tel Awiwu z Bułgarii, Czech, Węgier, Litwy, Polski oraz Rumunii wznawiają swoje loty w dniu jutrzejszym, tj. 25.07. Air Canada oraz Delta Airlines w dniu dzisiejszym przywracają resjy z Toronto oraz Nowego Jorku.

(Paweł Jakubowski)