Pierwsza baza operacyjna Wizz Air w Wielkiej Brytanii

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Tania linia lotnicza Wizz Air otworzy dzisiaj swoją pierwszą brytyjską bazę na lotnisku w Londynie Luton. WIZZ umieści w niej nowego Airbusa A320 zwiększając tym samym do 42 liczbę tras z Londynu Luton, wraz z nowymi połączeniami do Tel Awiwu, Prisztiny i Kutaisi.

Jednocześnie WIZZ z radością świętuje przewiezienie 30 milionów pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w londyńskiej siatce połączeń. 30-milionowy pasażer lecący z Warny w Bułgarii został powitany po wylądowaniu na lotnisku w Londynie Luton, gdzie wręczono mu bezpłatny voucher na lot.

Z okazji tak wyjątkowego osiągnięcia, WIZZ ogłasza Specjalną Wyprzedaż Biletów, obniżając ceny biletów o 20%* na wszystkich 82 trasach w siatce połączeń z Wielkiej Brytanii. Promocja potrwa dzisiaj do północy, 22 czerwca.

Otwarcie bazy w Londynie Luton jest największą dotychczas inwestycją WIZZ w Wielkiej Brytanii i spowoduje utworzenie 36 miejsc pracy bezpośrednio w Wizz Air. Załoga WIZZ jest szkolona w oparciu o najwyższe standardy, aby zapewnić najlepszą opiekę i obsługę pasażerów podczas każdego lotu na pokładach samolotów WIZZ, które tworzą jedną z najmłodszych flot w Europie. Umieszczony w bazie samolot będzie obsługiwać loty na nowych, długo wyczekiwanych trasach z Londynu Luton do: Tel Awiwu w Izraelu, Prisztiny w Kosowie oraz Kutaisi w Gruzji (tworząc jedyne bezpośrednie połączenie między Kutaisi a Wielka Brytanią). Zwiększy się również liczba lotów na najpopularniejszych trasach do Rumunii: loty do Suczawy będą odbywać się pięć razy w tygodniu, do Konstancy WIZZ poleci cztery razy w tygodniu, a loty do Jassy będą odbywać się codziennie.

NAJNOWSZE TRASY Z LONDYNU LUTON

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Kutaisi, Gruzja

czwartek, niedziela

18 czerwca 2017

23,99 GBP

Tel Awiw, Izrael

wtorek, czwartek, sobota, niedziela

24 czerwca 2017

97,99 GBP

Prisztina, Kosowo

wtorek, sobota

24 czerwca 2017

30,49 GBP

Działalność w Londynie Luton

W 2016 roku WIZZ przewiózł ponad 5 milionów pasażerów na trasach w londyńskiej siatce połączeń, co uczyniło WIZZ drugim największym przewoźnikiem w porcie. W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 roku znajduje się prawie 6,3 mln miejsc na trasach z i do Londynu Luton, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu do poprzedniego roku.

Działalność w Wielkiej Brytanii

Pierwszy lot Wizz Air odbył się w maju 2004 roku z Katowic do Londynu Luton. Obecnie brytyjska siatka połączeń składa się z 82 tras do 42 destynacji z 9 lotnisk. W 2016 roku, linia Wizz Air przewiozła ponad 6,6 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w Wielkiej Brytanii, co stanowi wzrost o 30% w porównaniu do poprzedniego roku. Jednocześnie WIZZ wspiera niemal 5000** miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością linii. Od początku operacji przewoźnika, ponad 35 mln pasażerów wybrało podróże z WIZZ, doceniając niskie ceny taryf z Wielkiej Brytanii do Europy Środkowo-Wschodniej.

Bilety na nowe połączenia są dostępne już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 23,99 GBP*.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Owain Jones, Dyrektor Korporacyjny w Wizz Air, powiedział: “Z dumą świętujemy dzisiaj otwarcie pierwszej bazy WIZZ w Wielkiej Brytanii, na lotnisku w Londynie Luton. Pierwszy lot Wizz Air odbył się w 2004 roku do Londynu Luton i od tego czasu przewieźliśmy stamtąd 30 milionów pasażerów na naszych niskokosztowych trasach wspierając lokalną branżę turystyczną i lotniczą i wzmacniając jednocześnie współpracę biznesową między Wielką Brytanią a Europą Środkowo-Wschodnią. Otwarcie bazy na lotnisku w Londynie Luton spowoduje utworzenie miejsc pracy oraz dodanie nowych destynacji do siatki połączeń, co zapewni naszym brytyjskim pasażerom wybór spośród 42 popularnych niskokosztowych tras WIZZ do 18 krajów z Londynu Luton. Nasza fantastyczna załoga dba o naszych pasażerów zapewniając najwyższy poziom usług na pokładach samolotów WIZZ, które należą do jednej z najmłodszych flot w Europie.”

(Informacja prasowa)