Rekordowy rok linii airberlin w Polsce

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

airberlin q400_skyRok 2014 był rekordowym rokiem dla airberlin w Polsce. Linia lotnicza przewiozła 466 035 pasażerów pomiędzy Polską a Niemcami – tak wielu, jak nigdy dotąd. Jest to wzrost o 11,7 procent w stosunku do roku poprzedniego.

„W ciągu dwóch lat liczba pasażerów wzrosła znacznie ponad 200 procent. Wynik ten jest imponujący i bardzo nas cieszy. Coraz więcej gości z Polski dokonuje rezerwacji lotów w airberlin, ponieważ linia ta oferuje dogodne pory lotów, dobry stosunek jakości do ceny oraz doskonałe połączenia w ramach międzynarodowej sieci tras”, mówi Aage Dünhaupt, wiceprezes ds. komunikacji w airberlin. W 2014 roku około 60 procent podróżujących z Polski korzystało z połączeń w ramach globalnej sieci tras airberlin. Czołowych pięć miejsc docelowych wybieranych przez polskich podróżnych zajęły Düsseldorf, Chicago, Nowy Jork, Stuttgart oraz Madryt.

13 kwietnia 2015 r. linia airberlin zwiększyła dotychczasową liczbę trzech rejsów dziennie między Berlinem a Warszawą o sześć dodatkowych, realizując 25 lotów tygodniowo.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

„airberlin umocniła w ten sposób jeszcze wyraźniej swoją pozycję lidera na tej trasie. Połączenie Warszawa – Berlin istnieje już od dwóch lat. W zestawieniu z 2013 r. trasa ta, wykazując 38% przyrost sprzedanych miejsc, może poszczycić się największym wzrostem na polskim rynku. W ubiegłym roku około 125 tysięcy podróżnych skorzystało z naszego połączenia z oraz do Warszawy”, informuje Christoph Horak, Country Manager Polska w airberlin. „Od kwietnia zwiększyliśmy także liczbę lotów z Berlina do Gdańska. Zamiast, jak do tej pory dwóch rejsów dziennie,  airberlin oferuje od poniedziałku do piątku trzy rejsy dziennie, w weekendy zaś pięć rejsów, zwiększając tym samym częstotliwość lotów z 12 do 20 rejsów tygodniowo. Do Krakowa airberlin oferuje niezmiennie 19 lotów tygodniowo.”

W roku 2014 linia airberlin zapowiedziała dokonanie znaczących inwestycji w produkty pokładowe. Cała flota ma w ciągu trzech lat zostać wyposażona w Wi-Fi. Latają już pierwsze samoloty dalekodystansowe wyposażone w Wi-Fi na pokładzie. W tym roku planowane jest wyposażenie w Wi-Fi 30 samolotów. Przewoźnik wprowadza także nowe fotele na trasach krótkich i średnich. Dzięki temu pasażerowie będą mieli więcej miejsca na nogi, przy tym każdy fotel będzie wyposażony w port USB. Ta druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech został niedawno wyróżniona w kategorii mobilności jako firma oferująca najlepszą relację jakości do ceny w 2014 r. Instytut Badań Rynku YouGov zbadał na zlecenie dziennika Handelsblatt 31 marek w dziedzinie „mobilności”.

(Informacja prasowa)