Rekordowy rok linii airberlin w Polsce

airberlin q400_skyRok 2014 był rekordowym rokiem dla airberlin w Polsce. Linia lotnicza przewiozła 466 035 pasażerów pomiędzy Polską a Niemcami – tak wielu, jak nigdy dotąd. Jest to wzrost o 11,7 procent w stosunku do roku poprzedniego.

„W ciągu dwóch lat liczba pasażerów wzrosła znacznie ponad 200 procent. Wynik ten jest imponujący i bardzo nas cieszy. Coraz więcej gości z Polski dokonuje rezerwacji lotów w airberlin, ponieważ linia ta oferuje dogodne pory lotów, dobry stosunek jakości do ceny oraz doskonałe połączenia w ramach międzynarodowej sieci tras”, mówi Aage Dünhaupt, wiceprezes ds. komunikacji w airberlin. W 2014 roku około 60 procent podróżujących z Polski korzystało z połączeń w ramach globalnej sieci tras airberlin. Czołowych pięć miejsc docelowych wybieranych przez polskich podróżnych zajęły Düsseldorf, Chicago, Nowy Jork, Stuttgart oraz Madryt.

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

13 kwietnia 2015 r. linia airberlin zwiększyła dotychczasową liczbę trzech rejsów dziennie między Berlinem a Warszawą o sześć dodatkowych, realizując 25 lotów tygodniowo.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

„airberlin umocniła w ten sposób jeszcze wyraźniej swoją pozycję lidera na tej trasie. Połączenie Warszawa – Berlin istnieje już od dwóch lat. W zestawieniu z 2013 r. trasa ta, wykazując 38% przyrost sprzedanych miejsc, może poszczycić się największym wzrostem na polskim rynku. W ubiegłym roku około 125 tysięcy podróżnych skorzystało z naszego połączenia z oraz do Warszawy”, informuje Christoph Horak, Country Manager Polska w airberlin. „Od kwietnia zwiększyliśmy także liczbę lotów z Berlina do Gdańska. Zamiast, jak do tej pory dwóch rejsów dziennie,  airberlin oferuje od poniedziałku do piątku trzy rejsy dziennie, w weekendy zaś pięć rejsów, zwiększając tym samym częstotliwość lotów z 12 do 20 rejsów tygodniowo. Do Krakowa airberlin oferuje niezmiennie 19 lotów tygodniowo.”

W roku 2014 linia airberlin zapowiedziała dokonanie znaczących inwestycji w produkty pokładowe. Cała flota ma w ciągu trzech lat zostać wyposażona w Wi-Fi. Latają już pierwsze samoloty dalekodystansowe wyposażone w Wi-Fi na pokładzie. W tym roku planowane jest wyposażenie w Wi-Fi 30 samolotów. Przewoźnik wprowadza także nowe fotele na trasach krótkich i średnich. Dzięki temu pasażerowie będą mieli więcej miejsca na nogi, przy tym każdy fotel będzie wyposażony w port USB. Ta druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech został niedawno wyróżniona w kategorii mobilności jako firma oferująca najlepszą relację jakości do ceny w 2014 r. Instytut Badań Rynku YouGov zbadał na zlecenie dziennika Handelsblatt 31 marek w dziedzinie „mobilności”.

(Informacja prasowa)