Rocznica bazy Wizz Air w Lublinie. Nowe połączenie!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

wizz_air_luz_1Tania linia lotnicza Wizz Air świętuje dzisiaj pierwsze urodziny bazy w Lublinie, gdzie linia dysponuje samolotem typu Airbus A320 od 14 września 2015 roku i tworzy 36 miejsc pracy bezpośrednio związanych z działalnością Wizz Air w regionie.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w celu uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia, przewoźnik ogłosił rozpoczęcie operacji na nowej trasie z Lublina do Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Nowe połączenie zostanie uruchomione 21 maja 2017 roku. Loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 89 PLN*.

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2012 roku, linia stale rozwija swoją lubelską siatkę połączeń, która aktualnie składa się z 7 niskokosztowych tras do 4 krajów. W 2015 roku Wizz Air przewiózł 175 tys. pasażerów na trasach z i do Lublina wspierając jednocześnie ponad 130 lokalnych miejsc pracy**. W 2016 roku przewoźnik oferuje ponad 300 tys. miejsc w lubelskiej siatce połączeń, co stanowi 57% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.

Wraz z nowymi połączeniami, w ofercie Wizz Air znajduje się obecnie w sumie 137 niskokosztowych tras do 24 krajów z ośmiu lotnisk w Polsce.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z LUBLINA

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Liverpool

środa, niedziela

21 maja

89 PLN

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Lublinie, Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, powiedział: “Od pierwszego lotu WIZZ z lotniska w Lublinie w 2012 roku przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na naszych trasach w lubelskiej siatce połączeń. W 2015 roku rozpoczęła działalność nasza baza, co przyczyniło się do wzrostu zatrudnienia w regionie oraz umożliwiło niskokosztowe podróżowanie jeszcze większej liczbie Polaków. Z wielką radością świętujemy dzisiaj pierwsze urodziny naszej bazy i ogłaszamy nową destynację z Lublina – Liverpool. Jesteśmy przekonani, że kolejne połączenie do Wielkiej Brytanii zyska popularność wśród naszych klientów. Z wielkim zaangażowaniem działamy na rzecz naszych klientów w Lublinie i mamy nadzieję na kontynuację naszej owocnej współpracy z tutejszym lotniskiem.”

wizz_air_luz2

– Pierwszy rok działalności bazy Wizz Air w Lublinie oceniam bardzo pozytywnie. Wizz Air jest naszym głównym, stabilnym partnerem w rozwoju siatki tanich połączeń lotniczych. Dzisiejsza decyzja o uruchomieniu kolejnej, siódmej trasy z naszego lotniska, do Liverpoolu potwierdza potencjał naszego rynku i jest to kolejny krok w naszej długofalowej współpracy, która – chciałbym przypomnieć – rozpoczęła się z chwilą ogłoszenia pierwszych tras z Lublina ponad 4 lata temu. Sądzimy, że loty do Liverpoolu, podobnie jak inne połączenia Wizz Air, będą cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród Polaków mieszkających i pracujących w tamtym rejonie, ale także wśród turystów z Wielkiej Brytanii. Rozkład lotów tego połączenia jest bowiem idealny do zorganizowania kilkudniowego wypadu do Lublina i innych atrakcyjnych miejsc w naszym regionie mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

(Informacja prasowa)