United Airlines zwiększa zamówienie na A350 XWB!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Linie lotnicze United Airlines zwiększyły liczbę samolotów A350 XWB, które dołączą do ich floty, zmieniając i rozszerzając swoje poprzednie zamówienie z 35 A350-1000 na 45 A350-900, aby zastąpić starsze, mniej efektywne samoloty i wesprzeć przyszły rozwój działalności.


 
A350-900 to podstawowy przedstawiciel szerokokadłubowej rodziny A350XWB (Xtra Wide-Body), która kształtuje przyszłość podróży lotniczych. Samolot typowo przewozi 325 pasażerów w standardowej konfiguracji z trzema klasami i zapewnia wyjątkowy komfort lotu oraz liczne udogodnienia, oferując pasażerom wyjątkowe wrażenia za sprawą nowej kabiny Airspace by Airbus. Unikatowa kombinacja dużego udźwigu i dalekiego zasięgu sprawia, że A350-900 idealnie pasuje do międzynarodowej siatki połączeń United Airlines. Samoloty te będą pierwszymi szerokokadłubowymi airbusami, które dołączą do globalnej floty United.

A350 XWB, najnowszy i najbardziej efektywny na świecie szerokokadłubowy samolot pasażerski, oferuje najnowocześniejszą konstrukcję aerodynamiczną, kadłub i skrzydła z włókna węglowego oraz nowe, paliwooszczędne silniki Rolls-Royce. Technologie te przekładają się na niedościgniony stopień efektywności operacyjnej, zapewniając 25-procentowe ograniczenie spalania i emisji oraz znacznie niższe koszty utrzymania.

Setny A350 został dostarczony pod koniec lipca 2017 r., zaledwie 30 miesięcy po dostawie pierwszego egzemplarza tego najnowocześniejszego na świecie szerokokadłubowca w grudniu 2014 r. Dotychczas* Airbus uzyskał 848 wiążących zamówień na A350 XWB od 45 klientów z całego świata.

(informacja prasowa)