Wizz Air otrzymuje tytuł niskokosztowej linii lotniczej roku od CAPA

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

wizz-air-ceo-jvaradi-receives-capa-2016-low-cost-airline-of-the-year-award-from-capa-executive-chairman-pharbison2Tania linia lotnicza Wizz Air z dumą ogłasza, że została nazwana Niskokosztową Linią Lotniczą roku 2016 przez Center for Aviation (Centrum Transportu Powietrznego, CAPA), wiodącego dostawcę niezależnych informacji dotyczących rynku lotniczego, obserwującego codzienne wydarzenia na całym świecie. Nagrodę odebrał József Váradi, prezes linii Wizz Air, podczas tegorocznej Ceremonii Rozdania Nagród dla Doskonałości, która odbyła się w Amsterdamie w dniu 27 października 2016 roku.

Wyróżnienia mają na celu nagradzanie linii lotniczych i lotnisk, które są nie tylko skuteczne, ale również odgrywają wiodącą rolę w nieustannie zmieniającym się środowisku. W czasach rewolucyjnego postępu przemysłu, zwycięzcy przyjmują strategie, które inspirują nowe kierunki rozwoju dla innych.

Kandydaci do nagrody byli niezależnie weryfikowani i zakwalifikowani przez zespół analityków w CAPA – Centrum Transportu Powietrznego i partnerów w Heidrick & Walk, jednej z wiodących firm zarządzających, zajmujących się wyszukiwaniem rozwiązań na całym świecie. Zwycięzcy zostali następnie wybrani przez niezależny globalny panel ośmiu sędziów.

Wizz Air został nazwany Niskokosztową Linią Lotniczą roku CAPA, jako linia lotnicza, która odznaczając się najlepszym wyborem strategii w ciągu roku i wywierając największy wpływ na rozwój przemysłu lotniczego, zyskała pozycję lidera i stała się punktem odniesienia do naśladowania przez innych.

wizz-air-ceo-j-varadi-receives-capa-2016-low-cost-airline-of-the-year-award-from-capa-executive-chairman-p-harbison-1

WIZZ został wybrany przez jury ze względu na stałe uzyskiwanie dobrych rezultatów i szybkiego wzrostu w trudnym regionie. Wydajność wzrosła o 20% w ostatnim roku obrotowym. WIZZ jest obecnie liderem rynku na Węgrzech, w Rumunii i Macedonii i ma silną pozycję w całej Europie Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce, Bułgarii, na Litwie i Łotwie.

WIZZ wyróżniał się w Europie od kilku lat, a szczególnie od momentu złożenia Pierwszej Oferty Publicznej – IPO w 2015 roku” – stwierdził Peter Harbison, Prezes CAPA, dodając: „WIZZ odnotowywał zyski przez siedem kolejnych lat, ma najwyższe przychody dodatkowe na pasażerów w Europie, a w roku obrotowym 2016 uzyskał jedną z najniższych wartości kosztów jednostkowych (CASK) w Europie.”

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Udział WIZZ w rynku niskokosztowych linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej obecnie sięga 45%, co stanowi imponujące osiągnięcie, zważywszy na wysoce konkurencyjny sektor i dużą liczbę krajów w regionie. WIZZ podwoił swój ruch pasażerski w ciągu ostatnich pięciu lat i obecnie obsługuje 130 lokalizacji z flotą 73 samolotów Airbus A320 i A321.

József Váradi, Dyrektor Generalny Wizz Air, powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tej prestiżowej nagrody. W naszej firmie, nieustannie dążymy do tego, aby oferować jeszcze więcej możliwości dla naszych klientów. W tym celu rozszerzamy naszą stale powiększającą się sieć i wprowadzamy najniższe możliwe opłaty, uzyskując jednocześnie wiodące wyniki finansowe. Zamierzamy w dalszym ciągu poprawiać komfort pasażerów, oferując im możliwość spersonalizowania podróży liniami WIZZ zgodnie z ich potrzebami: nasze najniższe opłaty docenią klienci z ograniczonym budżetem, a ci ceniący dodatkowy luksus mogą skorzystać z licznych produktów i usług, które oferujemy.”