Wizz Air podpisał umowę z Goshawk Aviation na dostawę 7 nowych Airbusów A320

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wizz Air MaltaLinia lotnicza Wizz Air ogłosiła przystąpienie do umowy sprzedaży i leasingu zwrotnego siedmiu nowych Airbusów A320 z Goshawk Aviation Limited (Goshawk). Dostarczenie samolotów zostało zaplanowane w okresie listopad 2014 – czerwiec 2015. To pierwsza taka umowa pomiędzy partnerami.

Goshawk to firma zajmująca się leasingiem samolotów, zarządzana przez Investec Bank plc, z kapitałem od Investec i azjatyckich partnerów instytucjonalnych. W ciągu najbliższych 12-15 miesięcy Goshawk dostarczy bądź planuje dostarczyć ponad 30 samolotów, wliczając zamówienie linii Wizz Air.

Mike Powell, dyrektor finansowy Wizz Air, powiedział: „Dbamy o to, by zabezpieczać przyszły rozwój linii, poprzez wzbogacanie naszej floty o kolejne samoloty Airbus A320. Cieszę się, iż Goshawk ma zaufanie do prowadzonej przez nas działalności oraz planów rozwoju. Planujemy dalsze świadczenie usług na najwyższym poziomie i w najniższych cenach w trzydziestu krajach, a siedem nowych samolotów, leasingowanych przez naszego partnera, z pewnością odegra wielką rolę w realizacji tego zadania”.

Ramki Sundaram, dyrektor działu finansowego ds. branży lotniczej w Investec Bank, powiedział: “Cieszymy się z podpisania umowy z liniami lotniczymi Wizz Air i przygotowujemy do owocnej współpracy z zespołem zarządzającym. To ekscytujący etap w rozwoju Goshawk, a poszerzenie portfolio klientów o firmę formatu Wizz Air z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości budowanej przez nas oferty”.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)