Wizz Air przewiózł 15,8 mln pasażerów w 2014 roku

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

WIZ_Lotniska docelowe i bazy operacyjne Wizz AirWizz Air ogłosił przewiezienie 15,8 mln pasażerów w roku 2014, notując tym samym 17 proc. wzrost w ruchu pasażerskim rok do roku.

Na zamknięciu roku 2014 Wizz Air oferował loty do 106 miast, w 37 krajach, na 355 trasach. Flota przewoźnika składała się z 54 samolotów Airbus A320, rozmieszczonych w 18 bazach operacyjnych, w 10 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ogłoszone wcześniej otwarcie bazy w Tuzli w Bośni i Hercegowinie nastąpi w czerwcu br.

József Váradi, Prezes Wizz Air, powiedział: „Rok 2014 był kolejnym dobrym okresem dla Wizz Air, co przejawiało się w większym niż kiedykolwiek rozwoju siatki połączeń WIZZ. Z naszych usług skorzystało 2,3 mln pasażerów więcej niż rok temu. Dalsze plany rozwoju przewidziane na rok 2015 będą opierać się na stale rozbudowywanej flocie i ofercie lotów, tak by dostarczyć naszym Klientom jeszcze więcej biletów w niskich cenach. Jesteśmy dumni, iż budując siłę marki WIZZ, możemy przyczyniać się rozwoju rynków i tworzenia nowych miejsc pracy w krajach, gdzie Wizz Air obecny jest ze swoją niskokosztową ofertą”.


(Informacja prasowa)