Wizz Air restrukturyzuje działania operacyjne na Ukrainie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wizz_Air_Bartosz_KwiloszSpółka Wizz Air Holdings PLC (wraz ze spółkami zależnymi, “Wizz Air” lub “Grupa”) ogłasza kontynuację procesu restrukturyzacyjnego działań operacyjnych Grupy na Ukrainie. Od 20 kwietnia 2015 roku, spółka Wizz Air Hungary będzie obsługiwać 8 tras na Ukrainie, a 4 czerwca 2015 roku w Kijowie zostanie otwarta baza przewoźnika z jednym samolotem Airbus A320. Z dniem 20 kwietnia 2015 roku spółka Wizz Air Ukraine, obecnie posiadająca dwa samoloty obsługujące 16 ukraińskich tras, zakończy działalność. Drugi Airbus A320 stacjonujący w Kijowie zostanie przeniesiony do nowej bazy operacyjnej Wizz Air w Koszycach. Od czerwca 2015 roku ze słowackiego lotniska będzie można polecieć do Bergamo oraz Doncaster-Sheffield.

Po wycofaniu dwóch samolotów z rynku ukraińskiego, konieczne było wprowadzenie dalszych zmian w wydajności i restrukturyzacja działań operacyjnych Wizz Air w tej części Europy. Powodem była także utrzymująca się niestabilność na terenach wschodniej Ukrainy, spadek wartości oraz zmienność kursu lokalnej waluty, a także wpływ kontroli dewizowej. Działania operacyjne spółki Wizz Air Hungary w znaczący sposób złagodzą wpływ powyższych czynników na funkcjonowanie linii lotniczych, pozwalając na utrzymanie pozycji wiodącego przewoźnika na Ukrainie, gotowego na dalszy rozwój, gdy sytuacja na rynku ulegnie poprawie.

 

UTRZYMANE TRASY NA UKRAINIE

Kijów – Budapeszt

Bez wpływu na rezerwację

Kijów – Londyn Luton

Bez wpływu na rezerwację

Kijów – Kolonia

Zmiana rezerwacji na Wizz Air Hungary

Kijów – Dortmund

Zmiana rezerwacji na Wizz Air Hungary

Kijów – Hamburg-Lübeck

Zmiana rezerwacji na Wizz Air Hungary

Kijów – Katowice

Zmiana rezerwacji na Wizz Air Hungary

Kijów – Larnaka

Zmiana rezerwacji na Wizz AirHungary

Kijów – Monachium Memmingen

Zmiana rezerwacji na Wizz Air Hungary

 

Konsumenci posiadający bilety na loty realizowane na wspomnianych trasach po 20 kwietnia 2015, będą proszeni o zmianę rezerwacji na Wizz Air Hungary, przewoźnika obsługującego te rejsy. Klientom zostanie zaoferowany pełen zwrot pieniędzy oraz możliwość zakupu biletów zastępczych, realizowanych przez Wizz Air Hungary, w tej samej cenie, co uprzednio zakupione bilety („Gwarancja niezmienności ceny Wizz Air”).

 

ZAWIESZONE TRASY Z UKRAINY

Kijów – Barcelona Girona

Kijów – Walencja

Kijów – Kutaisi

Kijów – Moskwa

Kijów – Mediolan Bergamo

Kijów – Neapol

Kijów – Wenecja Treviso

Lwów – Mediolan Bergamo

Lwów – Neapol

Lwów – Wenecja Treviso

Z Konsumentami posiadającymi bilety na wyżej wymienionych trasach, Wizz Air skontaktuje się w celu dokonania pełnego zwrotu pieniędzy.

Restrukturyzacja operacji Grupy na Ukrainie oraz zamknięcie Wizz Air Ukraine nie wpłynie na działalność gospodarczą Grupy w tym oraz kolejnych latach finansowych.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)