Wizz Air rozpoczął loty z lotniska Olsztyn-Mazury do Oslo Torp

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Tania linia lotnicza Wizz Air 20 maja rozpoczęła loty na nowej trasie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Najnowsze połączenie WIZZ między Mazurami a Oslo Torp w Norwegii odbywa się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty. Bilety są dostępne w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się już od 19 PLN*.

Poza najnowszym połączeniem do Oslo Torp, linia oferuje loty trzy razy w tygodniu do Londynu Luton. Trasa do Wielkiej Brytanii była pierwszą w ofercie WIZZ z lotniska w Szymanach. Została wprowadzona w czerwcu 2016 roku i szybko zyskała popularność w obu krajach. W 2017 roku, Wizz Air oferuje w sumie 74,5 tys. miejsc w sprzedaży na dwóch trasach z lotniska Olsztyn-Mazury, co stanowi wzrost o 180% w porównaniu do poprzedniego roku.

W 2016 roku, Wizz Air przewiózł ponad 6,9 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w Polsce wspierając tym samym ponad 5000** miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością linii. WIZZ ma obecnie sześć baz operacyjnych na lotniskach w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje połączenia ze Szczecina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W tym roku Wizz Air będzie mieć zbazowane 22 samoloty w Polsce zatrudniając ponad 800-osobową załogę. Obecnie polska siatka połączeń składa się ze 151 tras do 28 krajów.

NAJNOWSZA TRASA WIZZ AIR Z LOTNISKA OLSZTYN-MAZURY

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Oslo Torp

wtorek, sobota

20 maja

19 PLN

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, powiedział: “Po sukcesie połączenia do Londynu Luton, świętujemy uruchomienie drugiej destynacji WIZZ z lotniska Olsztyn-Mazury. Jesteśmy przekonani, że połączenie do Norwegii szybko zyska popularność wśród naszych klientów z Polski, ale również zachęci jeszcze więcej turystów do odwiedzenia Mazur, co wpłynie na rozwój zatrudnienia w branży turystycznej w regionie. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

(Informacja prasowa)