Wizz Air świętuje 13 lat stałego rozwoju i niezwykłych osiągnięć

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wizz Air świętuje dzisiaj 13. rocznicę swojego pierwszego lotu. W ciągu minionych lat, linia Wizz Air stała się największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Wizz Air świętuje razem ze swoimi klientami organizując Urodzinową Wyprzedaż Biletów na wszystkie 141 destynacji w siatce niskokosztowych połączeń WIZZ – zniżki nawet do 30%* dotyczą nowych rezerwacji dokonanych do końca 19 maja.

Wizz Air ma zaszczyt ogłosić zwycięzców WIZZ Youth Challenge, pierwszego międzynarodowego konkursu WIZZ. Spośród 978 zgłoszonych drużyn, wyłoniono 40 zespołów, które zaprezentowały swoje projekty przed jury złożonym z członków kierownictwa Wizz Air oraz niezależnych ekspertów. Zwyciężyła drużyna z Chorwacji. Główną nagrodą w konkursie jest nieograniczony roczny dostęp do podróży lotniczych w siatce połączeń WIZZ.

Zasadą panującą w Wizz Air jest zachowanie równowagi pomiędzy ciężką pracą a aktywnym stylem życia, czego dowodem jest zaangażowanie linii w szereg międzynarodowych imprez biegowych w europejskich miastach takich jak: Kluż-Napoka, Koszyce i Skopje. W 2017 roku ponad 35 000 biegaczy z 50 krajów wzięło udział w biegach organizowanych przez Wizz Air, a w tegorocznych planach jeszcze biegi w Budapeszcie, Kijowie i Sofii. To niezwykła okazja, aby oprócz podróży lotniczych, spróbować swoich sił w wydarzeniach biegowych WIZZ.

W ciągu minionych 13 lat, samoloty WIZZ pokonały w sumie 1 mld kilometrów, co stanowi równowartość okrążenia Ziemi 25 000 razy. Linia przewiozła prawie 135 mln pasażerów. Każda maszyna we flocie Wizz Air składającej się z 81 samolotów typu Airbus A320 i A321, będącą jedną z najmłodszych w Europie, lata średnio ponad 12 godzin dziennie. W sumie samoloty WIZZ wykonały 880 000 operacji lotniczych spędzając w powietrzu ponad 1,4 mln godzin, co daje niesamowity wynik 163 lat ciągłej pracy. Obecnie niezwykle zróżnicowana oferta Wizz Air składa się z 500 tras ze 141 lotnisk w 42 krajach, od Teneryfy na zachodzie Europy po Astanę na wschodzie. Najdłuższa trasa liczy 4 639 kilometrów i łączy Katowice z Dubajem. Kolejne 40 nowych tras zacznie działać jeszcze w 2017 roku.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

W okresie ostatnich 12 miesięcy, do 30 kwietnia 2017 roku, z oferty WIZZ skorzystało ponad 24 mln klientów doceniając niskie ceny biletów, łatwy system rezerwacji oraz doskonałą obsługę na pokładzie. Każdego dnia niemal 3 300 specjalistów 42 różnych narodowości dba o najwyższą jakość usług. WIZZ wspiera ponad 17 000 miejsc pracy w branżach związanych z działalnością firmy**.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: ”13 rocznica pierwszego lotu Wizz Air jest doskonałą okazją do świętowania sukcesu zespołu WIZZ w osiąganiu znakomitych wyników i utrzymywaniu silnego wzrostu. Jak dotąd, zaufało nam prawie 135 mln pasażerów, którzy razem z nami zdecydowali się odkrywać Europę, jak również podróżować poza granice kontynentu korzystając z niskokosztowych podróży samolotami jednej z najmłodszych flot w Europie. O najwyższy poziom usług dba zespół prawie 3 300 pracowników. Obecnie Wizz Air łączy 141 destynacje w 42 krajach, umacniając tym samym relacje biznesowe pomiędzy krajami oraz stymulując rozwój lokalnej turystyki i branży lotniczej. Oferując ceny jeszcze niższe niż zazwyczaj, zapraszamy do wspólnego świętowania z największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Cała załoga WIZZ czeka na Państwa na pokładach naszych samolotów.”

(Informacja prasowa)