Wizz Air umiesza 6. samolot na lotnisku w Katowicach i ogłasza nową trasę

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wizz Air świętuje dzisiaj umieszczenie szóstego Airbusa A320 w swojej bazie w Katowicach. Dodatkowy samolot pozwoli linii na uruchomienie i obsługę czterech nowych tras do tak popularnych wakacyjnych destynacji jak: Katania na Sycylii, Lizbona w Portugalii, Rejkiawik w Islandii i Malta.

Nowy samolot to inwestycja WIZZ w Katowicach warta 98 mln $*, która powoduje utworzenie kolejnych 36 miejsc pracy bezpośrednio w linii. Łącznie w Katowicach Wizz Air posiadać będzie ponad 200 członków lokalnej załogi, którzy będą zapewniać najwyższy poziom usług podczas każdego lotu WIZZ.

Linia Wizz Air ogłosiła również uruchomienie kolejnej destynacji z Katowic. Nowa trasa połączy Śląsk ze Splitem w Chorwacji. Najnowsze połączenie WIZZ rozpocznie się od 18 czerwca, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w środy i w niedziele. Bilety na nowe połączenie są dostępne już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 169 złotych**.

Split to niezwykle popularna w sezonie wakacyjnym destynacja na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Jako główny węzeł komunikacyjny w regionie, Split stanowi dogodne połączenie z licznymi pobliskimi wyspami.

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia stale rozwija swoją katowicką siatkę połączeń. W 2016 roku, Wizz Air przewiózł ponad 1,6 mln pasażerów na trasach z i do Katowic wspierając jednocześnie ponad 1200 lokalnych miejsc pracy***. Z nowymi pięcioma trasami uruchomionymi w 2017 roku, w ofercie Wizz Air znajdzie się 2,1 mln miejsc w sprzedaży z Portu Lotniczego Katowice, co stanowi 13% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.

WIZZ oferuje obecnie z Katowic w sumie 37 tras 18 krajów.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z KATOWIC

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od**

Split

środa, niedziela

18 czerwca

169 PLN

Malta

poniedziałek, piątek

10 marca

119 PLN

Rejkiawik

poniedziałek, piątek

10 marca

209 PLN

Katania (Sycylia)

wtorek, sobota****

11 marca

109 PLN

Lizbona

środa, niedziela

12 marca

209 PLN

 

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Z ogromną radością ogłaszamy dzisiaj umieszczenie szóstego samolotu WIZZ w Katowicach oraz otwarcie kolejnej, “słonecznej” trasy na chorwackie wybrzeże. Nasze nowe destynacje: Split, Katania, Lizbona, Rejkiawik i Malta zapewniają naszym klientom jeszcze większy wybór atrakcyjnych, niskokosztowych podróży. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów planujących wakacyjne wyjazdy. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

“Dzięki naszej wieloletniej, partnerskiej współpracy, Wizz Air konsekwentnie rozwija swoją bazę w Katowice Airport, dodając do niej w tym roku szóstego Airbusa A320 i uruchamiając pięć nowych tras, co wymiernie przyczyni się do znaczącego wzrostu ruchu na pyrzowickim lotnisku. Nowe połączenie węgierskiego przewoźnika z Katowice Airport do Splitu znakomicie uzupełnia naszą wakacyjną siatkę połączeń. Chorwacja od lat jest popularnym kierunkiem wyjazdów urlopowych wśród mieszkańców województwa śląskiego, dlatego jestem przekonany, iż nowa trasa będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem” – dodał Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

* http://www.airbus.com/presscentre/pressreleases/press-release-detail/detail/new-airbus-aircraft-list-prices-for-2016/

** bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi

*** ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku

**** od 19 czerwca do 15 września: poniedziałek, piątek