Wszystko, co powinieneś wiedzieć o lataniu – infografika lotniska w Kopenhadze

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Infografika_CPH_300pxW dobie globalizacji coraz częściej przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Dla wielu osób podróże biznesowe są codziennością, a w samolotach i na lotniskach spędzają więcej czasu niż w biurze. Jednak częste latanie, zmiana stref czasowych i życie w podróży może odbić się negatywnie na zdrowiu. Co robić, żeby temu zapobiec? Jak ułatwić sobie latanie? Lotnisko w Kopenhadze opracowało infografikę pokazującą jak latać zdrowo, co ze sobą zabrać oraz jakie aplikacje warto zainstalować przed podróżą.

Dobra forma w przestworzach

Zmiany czasu i towarzyszące temu bóle głowy czy bezsenność potrafią być bardzo uciążliwe. W celu zminimalizowania negatywnych skutków warto zrezygnować z tabletek na bezsenność oraz napojów i środków zawierających alkohol czy kofeinę. Zażywanie ich jeszcze bardziej zaburza gospodarkę organizmu i utrudnia funkcjonowanie. Nic tak nie męczy jak nieustanny hałas. Dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zaopatrzenie się w słuchawki tłumiące dźwięki. Cisza pomaga uniknąć stanu przewlekłego zmęczenia. Kolejną prostą wskazówką na zdrowe latanie jest założenie wygodnego ubrania. Banalne, jednak wielu z nas o tym zapomina. Luźny, niekrępujący ubiór pomaga w zachowaniu dobrego samopoczucia. Czasami jadąc w podróż biznesową nie mamy możliwości zmiany stroju, jednak warto pamiętać o tym, żeby wybrać ubiór, w którym czujemy się najbardziej komfortowo.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Wykorzystaj czas na przesiadkę

Podczas lotów długodystansowych często czeka nas przesiadka oraz oczekiwanie. Niektóre porty lotnicze starają się maksymalnie skrócić czas oczekiwania na transfer. Dla przykładu, na lotnisku w Kopenhadze czas na przesiadkę dla samolotów latających w strefie Schengen wynosi do 30 minut, a w przypadku lotów międzykontynentalnych do 45 minut. Wolny czas w trakcie przesiadki warto wykorzystać efektywnie, aby zregenerować siły przed kolejnym lotem. Dobrą praktyką jest wypicie dużej ilości wody, pomoże to w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu oraz uchroni przed nieprzyjemnymi skutkami zmian stref czasowych. Warto też poruszać się spacerując po lotnisku. Wpłynie to dobrze zarówno na mięśnie, jak i na samopoczucie. Zdarza się, że osoby podróżujące w celach biznesowych finalizują ostatnie przygotowania do spotkania i potrzebują do tego internetu. Niektóre porty jak np. lotnisko w Kopenhadze oferują darmowy, nielimitowany dostęp do sieci. Stanowi to znaczne ułatwienie dla podróżujących. Czas na lotnisku jest też dobrą okazją do zrobienia zakupów w strefie bezcłowej, gdzie można znaleźć zarówno produkty uniwersalne, jak i typowe dla danego kraju czy regionu. Jadąc w podróż biznesową często brakuje czasu na to, żeby kupić upominki dla bliskich na miejscu, dlatego warto o tym pamiętać podczas przesiadki.

Czy leci z nami smartfon?

Osoby, które przemierzają co roku setki mil prawdopodobnie mają już w głowie listę niezbędnych rzeczy do zabrania. Jednak czasami warto zweryfikować czy nie pojawiły się nowe, ciekawe sprzęty ułatwiające podróż. Wraz z dynamicznym rozwojem nowych technologii, powstało też wiele użytecznych aplikacji, które warto znać podróżując zarówno biznesowo, jak i turystycznie.

Aplikacja Tripadvisor pomoże w znalezieniu miejsc noclegowych, połączeń lotniczych oraz restauracji dopasowanych do preferencji podróżującego. XE Currency jest szczególnie przydatna osobom odwiedzającym kilka krajów podczas jednej podróży. Służy do przeliczania walut i śledzenia ich kursów. Wi-Fi Finder pomoże w znalezieniu dostępnych sieci bezprzewodowych. Lotnisko w Kopenhadze, na przykład, stworzyło też specjalną aplikację – CPH Airport – dzięki której można łatwo sprawdzić grafik lotów, odnaleźć konkretne miejsca na lotnisku czy zobaczyć panoramiczną mapę całego obiektu. Kolejną ciekawą aplikacją jest Flightradar24, która umożliwia śledzenie lotu. W czasie rzeczywistym wyświetla ruch na mapach Google oraz podaje szczegółowe dane dotyczące samolotu oraz pokonywanej trasy.

Stosując się do przedstawionych zaleceń latanie może być przyjemniejsze i mniej inwazyjne dla organizmu. Warto korzystać z praktycznych rozwiązań i cieszyć się dobrym samopoczuciem w podróży.

Infografika_CPH(Informacja prasowa)