Zgrupowanie spadochronowe w BLMW

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com
blmw_20140821_06

Foto: kmdr ppor. Czesław Cichy

Blisko 40 skoczków uczestniczy w drugim w tym roku zgrupowaniu spadochronowym organizowanym przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Skoki realizowane są z pokładu samolotu transportowego Bryza oraz śmigłowca Mi-17 z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego.

W dniach od 11 do 22 sierpnia na lotnisku w Gdyni Babich Dołach odbywa się drugie w tym roku zgrupowanie spadochronowe organizowane przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej (BLMW). W szkoleniu uczestniczy personel latający 44. Bazy Lotnictwa Morskiego oraz instruktorzy spadochronowi z BLMW, 1. i 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego, 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, 2. i 9. Pułku Rozpoznawczego, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych oraz Wojsk Specjalnych. Zgrupowaniem dowodzi szef sekcji ratownictwa lotniczego z Dowództwa BLMW kmdr ppor. Sebastian Smuga.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

Skoki spadochronowe to obowiązkowy element szkolenia wysokościowo – ratowniczego zarówno dla personelu latającego jak i instruktorów spadochronowych. Każdy kto wchodzi w skład załogi samolotu lub śmigłowca powinien oddać w ciągu swojej służby co najmniej 3 skoki. Instruktor aby zachować swoje uprawnienia, w zależności od wyszkolenia i poziomu posiadanych uprawnień, powinien wykonać od 20 do 40 skoków w ciągu roku. Dlatego podczas zgrupowania instruktorzy doskonalą organizację i metodykę szkolenia spadochronowego a personel latający zalicza obowiązkowe elementy szkolenia indywidualnego. Celem szkolenia jest również doskonalenie procedur i czynności oraz utrwalanie nawyków podczas przygotowania i realizacji skoków a także przypomnienie i utrwalanie nawyków postępowania w sytuacjach szczególnych.

blmw_20140821_09

Foto: kmdr ppor. Czesław Cichy

(Informacja prasowa)