Zyski Small Planet Airlines wzrosły czterokrotnie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Small Planet AirlinesBardzo dobre wyniki finansowe udało się osiągnąć dzięki przestrzeganiu ustalonych celów strategicznych i ciężkiej pracy całego zespołu. „W bieżącym roku strategicznym celem spółki nie był rozwój, a stabilizacja operacji“, – stwierdził Vytautas Kaikaris, dyrektor zarządzający „Small Planet Group“.

Ubiegły rok przyniósł najlepsze wyniki finansowe w historii spółki oraz perspektywę dalszego rozwoju. Grupa ma zapewnioną płynność finansową oraz nie jest obciążona długami długoterminowymi. Pomimo, że obrót „Small Planet Group“ wzrastał nieznacznie (9,2%) porównując lata 2014 i 2013, to zysk przed opodatkowaniem wyniósł 8,2 mln EUR w porównaniu do 1,7 mln EUR w 2013 roku. W tym okresie marża wzrosła do 5,4% w 2014 roku z 1,3% w roku 2013. Na dobre wyniki szczególnie duży wpływ miała decyzja, aby spowolnić szybki rozwój i skoncentrować się na obecnych klientach oraz ustabilizować operacje. W 2014r. kontynuowano odnowę floty – dwa starsze Boeingi 737-300 zastąpiono nowszymi, bardziej niezawodnymi i bardziej wydajnymi samolotami typu Airbus A320. Poza tym, podjęto decyzję o zbazowaniu jednego samolotu typu A320 jako rezerwowego, tzn. do użycia tylko w wypadku niezaplanowanych nieregularności, aby polepszać wskaźniki punktualności operacji lotniczych.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Konsekwentnie wzmacniana jest pozycja Small Planet Group w Azji: skutecznie zrealizowano projekt w Buthanie, podpisano ważną umowę z liniami lotniczymi Sky Angkor“ w Kambodży oraz założono przedstawicielstwo w Tajlandii. V. Kaikaris twierdzi, że grupa zamierza kontynuować założoną strategię oraz pracować nad dalszym rozwojem na rynkach Azjatyckich, które charakteryzują się odwrotną sezonowością i w taki sposób polepszać bilans pomiędzy sezonami zimowym i letnim.

Osiągnięte w ubiegłym roku cele finansowe i biznesowe pozwalają znów planować rozwój, inwestycje w kwalifikacje pracowników, nowe technologie i systemy informatyczne. W 2015 roku poszerzymy flotę do 18 samolotów oraz będziemy rozwijać nasze operacje w Wielkiej Brytanii i Polsce“, – mówi V. Kaikaris planując strategię na 2015r.

(Informacja prasowa, Foto: Kudak / wikipedia)