Katastrofa samolotu Airbus A320 Germanwings na południu Francji

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Germanwings_logo[1]W dniu dzisiejszym ok, godziny 11:00 rozbił się należący do linii lotniczej Germanwings samolot Airbus A320. Na jego pokładzie znajdowało 146 pasażerów oraz 4 członków załogi. Pierwsze doniesienia mówią o tym, że nikt nie mógł przeżyć tej katastrofy.

Samolot zniknął z radarów na wysokości 6800 stóp w okolicach miejscowości Barcelonnette na północ od Nicei.

„Z najgłębszym żalem potwierdzamy, że rejs numer 4U9525 linii Germanwings z Barcelony do Düsseldorfu uległ katastrofie nad francuskimi Alpami. Połączenie było realizowane przez Airbusa A320, na pokładzie znajdowało się 144 pasażerów i sześciu członków załogi. Lufthansa i Germanwings uruchomiły specjalną linię telefoniczną – bezpłatny numer 0800 11 33 55 77 jest dedykowany dla wszystkich rodzin pasażerów.

Wszyscy pracownicy Germanwings i Lufthansy są głęboko wstrząśnięci i poruszeni tymi wydarzeniami. Nasze myśli i modlitwy są z rodzinami i bliskimi pasażerów i członków załogi” – powiedział prezes Lufthansa Group Carsten Spohr.

Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że odnaleziono już czarną skrzynkę, która rejestrowała rozmowy w kokpicie samolotu.

Lot 4U 9525 z Barcelony do Dusseldorfu wykonował w dniu dzisiejszym samolot Airbus A320 o znakach rejestracyjnych D-AIPX. Pierwszy lot wykonał w listopadzie 1990 roku, więc miał ponad 24 lata.

Aktualziacja 25.03.2015 18:45

Udało się odczytać zawartość czarnej skrzynki rejestrującej rozmowy w kokpicie – poinformował przedstawiciel BEA, francuskiej Agencji Bezpieczeństwa w Przestrzeni Powietrznej. Znaleziono również drugą czarną skrzynkę, ale niestety okazało się, że jest bardzo zniszczona i niekompletna – brakuje między innymi karty pamięci.

(Paweł Jakubowski)