Qatar Airways zostały ponownie wybrane przez Skytrax Najlepszą Linią Lotniczą na Świecie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Qatar Airways ponownie świętują otrzymanie tytułu Najlepszej Linii Lotniczej, prestiżowej nagrody, która wczoraj została wręczona przewoźnikowi podczas Skytrax World Airline Awards na targach Air Show w Paryżu. To międzynarodowe wyróżnienie trafiło w ręce Qatar Airways już po raz czwarty.

Nagroda została przyznana na podstawie głosów pasażerów z całego świata, jednak Qatar Airways ma jeszcze więcej powodów do dumy. Podczas wczorajszej gali linie otrzymały trzy dodatkowe wyróżnienia: Najlepsza Linia Lotnicza na Bliskim Wschodzie, Najlepsza Klasa Biznes oraz Najlepszy Salon Biznesowy dla Klasy Pierwszej. Port lotniczy Hamad Internationl Airport w Doha, który stanowi hub przesiadkowy Qatar Airways został w tym roku również wyróżniony przez Skytrax statusem pięciu gwiazdek. Do tej pory,  jedynie pięć lotnisk na świecie otrzymało takie wyróżnienie.

Generalny Dyrektor Grupy Qatar Airways, Pan Akbar Al Baker powiedział – Dla Qatar Airways bycie ponownie wybranym jako Najlepsza Linia Lotnicza, szczególnie w obecnie trudnej sytuacji politycznej, jest świadectwem nieustającego zaufania naszych pasażerów. Jesteśmy zobowiązani, aby zawsze dostarczać najwyższa jakość obsługi i ta nagroda jest świadectwem i odzwierciedleniem ciężkiej pracy każdego pracownika Qatar Airways.  Ta nagroda jest dla nas szczególnie ważna ponieważ głosowali na nas pasażerowie z całego świata, to właśnie im chcę szczerze podziękować i mam nadzieję, że widzimy się wkrótce na pokładach naszych samolotów.

Pan Akbar Al Baker odniósł się również do obecnych restrykcji, które zostały nałożone na Katar – W tych trudnych dla nas czasach, kiedy zostaliśmy dotknięci niesprawiedliwymi zakazami nałożonymi na nas przez kraje sąsiednie, tą nagrodę dedykuje nie dla siebie czy mojej linii lotniczej, ale dla mojego kraju.

W zeszłym roku, Qatar Airways zdobyły tytuły: Najlepsza Klasa Biznes, Najlepszy Salon Biznesowy dla Klasy Biznes oraz Najlepsza Obsługa Lotnicza na Bliskim Wschodzie.  Linia kontynuuje ekspansję na nowe rynki oraz inwestuje w innowacyjne produkty. Niedawno, przewoźnik ogłosił nowatorskie rozwiązanie w klasie biznes, Qsuite. Te nowoczesne fotele klasy biznes zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas targów lotniczych Air Show w Paryżu. Pierwszy rejs samolotu wyposażonego w Qsuite nastąpi jeszcze w ten weekend na trasie Londyn-Doha.

Opatentowane przez Qatar Airways nowe siedzenie już uzyskało uznanie w branży. Linie otrzymały nagrodę Best Airline Innovation of the Year  podczas ceremonii 2017 ULTRAS (Ultimate Luxury Travel Related Awards) za wprowadzenie Qsuite. Prestiżowa nagroda została wręczona podczas uroczystości w hotelu The Savoy w Londynie przy obecności zacnych gości z rodziny królewskiej oraz ekspertów i specjalistów z branży.

Qsuite to rewolucyjne fotele linii Qatar Airways, które oferują pierwsze podwójne łóżko w klasie biznes wyposażone w chowane panele zapewniające prywatność i pozwalające pasażerom zajmującym sąsiedni fotel na stworzenie osobnego pomieszczenia. Regulowane panele i ruchome ekrany telewizyjne usytowane w poczwórnych siedzeniach pozwalają współpracownikom, przyjaciołom i rodzinom na zmianę siedzień w prywatne pomieszczenie do pracy lub wspólnego spędzania czasu. Nowe rozwiązanie oferuje pełną elastyczność w podróży i umożliwia pasażerom stworzenie otoczenia dostosowanego do własnych potrzeb.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Nagrody otrzymane wczoraj w Paryżu są efektem kolejnego owocnego roku dla Qatar Airways. Linia lotnicza skupia się na przyszłych działaniach czym są wprowadzenie 24 nowych destynacji do siatki połączeń, dostawy nowych samolotów, uruchomienie rewolucyjnego siedzenia Qsuite w całej flocie samolotowej oraz w tym roku świętuje 20 rocznicę swojej działalności. Qatar Airways otrzymały tytuł Najlepszej Linii Lotniczej w latach 2011, 2012 oraz 2015.

Qatar Airways to jedne z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie. Kilka dni temu uruchomiły loty do Dublina w Irlandii, w najbliższym czasie planowane są rejsy do francuskiej Nicei, Skopje w Macedonii oraz Chang Mai w Tajlandii. Linia operuje na 200 nowoczesnych samolotach, które obługują rejsy do kluczowych destynacji w Europie, Afrycje, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Północnej oraz Południowej.

(Informacja prasowa)