Red Bull Air Race 2015 r. – terminarz

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

2014-07-26 Red Bull Air Race Gdynia (55)Na mapie ośmioprzystankowych Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race 2015 po raz pierwszy pojawią się Japonia i Rosja. Podniebna rywalizacja powróci również do stolicy Węgier – Budapesztu.  Najszybsza seria w świecie sportów motorowych ponownie dotrze do pięciu dobrze znanych lokalizacji: Abu Dhabi (ZEA), Ascot (GBR), Spielberg (AUT), Fort Worth i Las Vegas (USA). W tym roku w kategorii Challenger Cup po raz kolejny wystartuje polski pilot – Łukasz Czepiela!

Dziś (26 listopada) podczas konferencji w japońskim mieście Chiba organizatorzy najszybszej serii motorowej świata ogłosili, że w nowym sezonie Mistrzostw Świata Red Bull Air Race będzie miał osiem przystanków w różnych zakątkach kuli ziemskiej. Ósmy sezon zawodów wystartuje w dniach 13-14 lutego już tradycyjnie w Abu Dhabi, a następnie, po raz pierwszy w historii, powietrzna rywalizacja dotrze do Japonii, do miasta Chiba. Kolejny przystanek odbędzie się w dniach 30-31 maja w rosyjskim kurorcie, Soczi. W kalendarzu ponownie pojawi się Budapeszt, którego zabrakło w ostatnich latach. Przystanek na Węgrzech zaplanowano na weekend 4-5 lipca.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Druga połowa sezonu 2015 rozpocznie się w brytyjskim Ascot, po czym Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race przeniosą się do austriackiego miasta Spielberg. Sezon zakończy się dwoma przystankami w Stanach Zjednoczonych – 26-27 września zobaczymy kolejną odsłonę serii w Forth Worth w Dallas, a następnie wielki finał w Las Vegas 17-18 października.

„Staramy się robić wszystko, aby przybliżyć ten sport jego fanom na całym świecie i z radością oficjalnie ogłaszamy, że w 2015 roku Red Bull Air Race odwiedzi dwa nowe kraje. Wystartujemy w Japonii i Rosji, krajach pełnych miłośników sportów motorowych i lotnictwa, oraz ponownie dotrzemy na Węgry, gdzie Red Bull Air Race ma liczne grono miłośników” – powiedział Erich Wolf, dyrektor generalny Red Bull Air Race GmbH.

Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race to zawody będące najczystszą postacią sportów motorowych, łączące w sobie prędkość, precyzję i umiejętności. Stanowią one wyzwanie dla najlepszych pilotów świata, którzy wykorzystując najszybsze, najzwinniejsze, lekkie samoloty wyścigowe, starają się pokonać podniebny tor zbudowany z napełnionych powietrzem pylonów (bramek powietrznych) w jak najkrótszym czasie, przy jak najmniejszej ilości kar.  W tym roku polski przystanek Red Bull Air Race w Gdyni przyciągnął uwagę setek tysięcy widzów zarówno na żywo, jak i przed ekranami telewizorów i komputerów (bardzo dużo zdjęć oraz filmów do obejrzenia na łamach naszego portalu: Red Bull Air Race Gdynia 2014).

Sprzedaż biletów na sezon 2015 rozpocznie się 28 listopada. Wszelkie informacje znajdują się na stronie www.redbullairrace.com

Kalendarz wyścigów na 2015 r.:

  • Abu Dhabi, ZEA             (13/14 lutego)
  • Chiba, Japonia             (16/17 maja)
  • Soczi, Rosja                 (30 /31 maja)
  • Budapeszt, Węgry             (4/5 lipca)
  • Ascot, Wielka Brytania        (15/16 sierpnia)
  • Spielberg, Austria             (5/6 września)
  • Fort Worth, Texas, USA         (26/27 września)
  • Las Vegas, Nevada, USA         (17/18 października)

(Informacja prasowa)