VII Nowotarski Piknik Lotniczy już w sierpniu!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Zoltan Veres - fot. Michal AdamowskiAeroklub Nowy Targ zaprasza na VII Nowotarski Piknik Lotniczy, który odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia na lotnisku miejskim w Nowym Targu.

Z roku na rok impreza jest coraz większa, dzieki czemu na stałe wpisaliśmy się w polski kalendarz imprez lotniczych, który dla wielu fanów lotnictwa jest wyznacznikiem tego, gdzie być w dany weekend.

Wierzymy, że tegoroczna edycja również przyciągnie rzesze entuzjastów, a to za sprawą wielu podniebnych atrakcji, które wybraliśmy z największą starannością tak abyśmy pozostali wspominani jeszcze długo po pikniku.

W tym roku, na nowotarskiej ziemi gościć będziemy pilotów z aż 5 krajów, co jest naszym kolejnym swoistym rekordem. Jednym z nich jest niewątpliwie chyba najbarwniejsza postać wśród pilotów akrobacyjnych – pochodzący z Węgier – Zoltan Veres.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Zoltan wylatał w swoim życiu 19.000 godzin na 120 statkach powietrznych. Posiada wszystkie możliwe licencje lotnicze. Akrobację wykonuje od 1988 roku. W tym czasie zdobył wiele tytułów. Ustanowił również rekord w księdze Guinessa, wykonując w jednym ciągu 408 obrotów tzw. beczek. W ciągu roku lata na 45-50 imprezach, gdzie ogląda go łącznie 2,5mln widzów. W tym roku taką szansę będą mieli również mieszkańcy Podhala i nie tylko.

Oczywiście Zoltan Veres to nie jedyna atrakcja VII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Na niebie pojawią się też piloci wykonujący akrobację zespołową, będą samoloty historyczne – np. Boeing Stearman, ultralekkie, rolnicze – Zlin Z37 Ćmelak, motolotnie, balony na ogrzane powietrze wspomagane efektami świetlnymi. Podobnie jak w roku ubiegłym w Nowym Targu będziemy gościć pilotów z 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu, którzy dadzą pokaz latania śmigłowcami Mi-24.

Program pokazów w powietrzu ulega ciągłej modyfikacji i w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych informacji na temat nowych, bardzo atrakcyjnych gości !

Piknik urozmaicają atrakcje naziemne w postaci sceny, gdzie odbywać się będą koncerty, konkursy i zabawy sportowo – rekreacyjne, wystawa zabytkowych samochodów i motocykli. Dla najmłodszych przewidujemy wesołe miasteczko, karuzele, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz wiele innych atrakcji. W sobotę do późnego wieczora na scenie będą trwały koncerty. Wystąpi m.in. zespół Parexcellence znany już nowotarskiej publiczności.

(Informacja prasowa, foto: Michal Adamowski)