Wizz Air poleci z Szyman do Londynu Luton!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

WIZZ_SZY_5Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła dziś rozpoczęcie swojej działalności na ósmym lotnisku w Polsce – Olsztyn – Mazury. Nowe połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu Luton zacznie działać 18 czerwca. Loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu.

Dzięki 27000 dostępnych miejsc w 2016 roku na nowej trasie, Wizz Air umożliwi pasażerom lotniska Olsztyn-Mazury niskokosztowe podróże do Wielkiej Brytanii, wpływając jednocześnie na rozwój sektorów lotnictwa i turystyki w północno-wschodnim regionie Polski. Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 99 złotych*.

Od początku swojej działalności w 2004 roku, Wizz Air stale rozwija się w Polsce. Obecnie linia ma 19 samolotów na 6 polskich lotniskach i zatrudnia ponad 700 osób, które dbają o najwyższy poziom usług podczas lotów. W 2015 roku przewoźnik przewoźnik obsłużył ponad 6 mln pasażerów wspierając tym samym około 4500 lokalnych miejsc pracy związanych pośrednio z działalnością Wizz Air w Polsce.

Wraz z nowym połączeniem z lotniska Olsztyn-Mazury, siatka połączeń Wizz Air z Polski to 126 tras do 22 krajów z 8 lotnisk.

NOWA TRASA WIZZ AIR Z POLSKI

Trasa

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Olsztyn-Mazury

Londyn Luton

wtorek, czwartek, sobota

18 czerwca 2016

99 PLN

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Wizz Air konsekwentnie rozwija się w Polsce stale poszerzając swoją siatkę niskokosztowych lotów. Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić nasze pierwsze połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu Luton. Jesteśmy przekonani, że nasza nowa oferta spotka się z zainteresowaniem polskich pasażerów. Ponadto nowa trasa z pewnością zyska też popularność wśród pasażerów z Wielkiej Brytanii, którzy skorzystają z okazji poznania regionu Mazur oferującego szeroki wybór atrakcji dla turystów. Bilety dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 99 złotych. Nasza przyjazna załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

Leszek Krawczyk, Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, powiedział: „Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to okno na świat dla regionu Warmii i Mazur. Do tej pory region Polski północno-wschodniej stanowił tzw. „białą plamę” na lotniczej mapie Polski. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim partnerom jak Wizz Air, Port Lotniczy Olsztyn – Mazury zachęci zagranicznych turystów do odwiedzin oraz zwiększy mobilność mieszkańców Warmii i Mazur w zakresie podróży lotniczych, które jeszcze nigdy nie były tak szybkie i tak wygodne. Obecność portu lotniczego

to również ogromna szansa dla regionu: to stymulacja przedsiębiorczości, impuls gospodarczy oraz pozytywny wpływ dla lokalnego rynku pracy”

*bilet w jedną stronę ze wszystkimi podatkami i opłatami obowiązkowymi

(Informacja prasowa)